Przemycane papierosy bez akcyzy nie trafią do sprzedaży

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego na jednej z posesji w gminie Czerniewice zabezpieczyli ponad 10 tysięcy sztuk papierosów i 19 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w Tomaszowie Mazowieckim otrzymali informację na temat nielegalnych wyrobów akcyzowych. W środę (5 grudnia), aby potwierdzić te dane kryminalni razem z funkcjonariuszami z Izby Celnej w Piotrkowie Trybunalskim pojechali na teren posesji.

Właściciel posesji w gminie Czerniewice był na miejscu. Podczas przeszukania mieszkania policjanci w różnych pomieszczeniach znaleźli ponad 10 tysięcy sztuk papierosów i 19 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 30 tys. zł.

39-latek odpowie za paserstwo akcyzowe. Nielegalny towar prawdopodobnie przepadnie. Mężczyźnie grozi również kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

dodany 2018-12-07 09:49 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją