Wkrótce wernisaż wystawy "Black White"

Już w najbliższy piątek, 23 listopada, w Galerii w Ratuszu w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się wernisaż wystawy "Black White". Autorem dzieł jest Piotr Abramczyk.

Piotr Abramczyk urodził się w 1957 r. Artysta ukończył PWSSP w Łodzi. Jest projektantem i grafikiem użytkowym, autorem różnych form grafiki reklamowej, logotypów, identyfikacji graficznej, wydawnictw, okładek, plakatów, reklam prasowych, opakowań czy opracowań typograficznych.

Abramczyk zajmuje się również projektowaniem wzornictwa przemysłowego. Projektował m.in. panele sterownicze do maszyn i urządzeń, zabawki i urządzenia AGD.

Artysta w 1984 r. zdobył dyplom w Katedrze Form Przemysłowych. W tym samym roku dostał wyróżnienie za Najlepszy Dyplom Magisterski w dziedzinie Wzornictwa Przemysłowego. W latach 1985-86 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W latach 1986-89 współpracował z pracownią "AS-Studio", zajmującą się projektowaniem wzornictwa przemysłowego.

W latach 1990-91 Abramczyk był asystentem w Pracowni Typografii i Technik Prezentacyjnych na Wydziale Edukacji Wizualnej w PWSSP. Wtedy też rozpoczął współpracę z autorskim studiem graficznym "LINEA". W latach 1993-2015 prowadził autorskie Studio ?Texa Light?, gdzie realizował własne projekty graficzne i wzornicze.

Wernisaż wystawy "Black White" Piotra Abramczyka odbędzie się już w najbliższy piątek, 23 listopada, o godz. 18 w Galerii w Ratuszu w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie ona dostępna do 14 grudnia w godzinach pracy urzędu miasta.

dodany 2018-11-21 09:37 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją